Usdaw wzywa do poważnego potraktowania przestępstw w handlu detalicznym

Chociaż w ciągu ostatniej dekady nastąpił 11% spadek, dzisiejszy wzrost jest niepokojącym odwróceniem ostatniego trendu spadkowego.

Paddy Lillis, sekretarz generalny Usdaw, powiedział: „Kradzież w sklepach nie jest przestępstwem bez ofiar, kradzieże w sklepach od dawna są głównym punktem zapalnym przemocy i nadużyć wobec pracowników sklepów. Konieczność radzenia sobie z powtarzającymi się i uporczywymi złodziejami sklepowymi może powodować problemy wykraczające poza samą kradzież, takie jak niepokój, strach, a w niektórych przypadkach fizyczne obrażenia pracowników detalicznych.

„Dzisiejszy 21% wzrost kradzieży w sklepach może być konsekwencją zniesienia ograniczeń Covid w sklepach w zeszłym roku. Dystans społeczny i ograniczanie liczby klientów w sklepach utrudniają życie złodziejom sklepowym, więc powrót do normalności będzie miał znaczenie. Chcemy, aby odwrócenie trendu spadkowego nie było kontynuowane.

„Zdajemy sobie sprawę, że koszty życia w kryzysie mogą również prowadzić do większej liczby kradzieży w sklepach. Jednak odpowiedzią na ograniczenia budżetów gospodarstw domowych nie jest przymykanie oczu na kradzieże ze sklepów, co samo w sobie przyczynia się do wzrostu cen, ponieważ detaliści próbują odzyskać straty”.

„Rząd musi zapewnić koordynację niezbędną do zapewnienia, że ​​pracodawcy detaliczni, policja i sądy współpracują ze sobą, aby sklepy były bezpieczne dla naszych członków do pracy i dla klientów do robienia zakupów”.