Shoe Zone podnosi prognozę zysków po silniejszym niż oczekiwano handlu

Handel w Strefie Obuwia w lipcu lepszy niż oczekiwano
// Strefa butów ujawniła, że ​​handel był lepszy niż oczekiwano, odkąd wydała najnowszą aktualizację handlową
// Sprzedawca obuwia powiedział, że odnotował wyższy niż oczekiwano popyt na produkty letnie

Shoe Zone podniosło swoje całoroczne prognozy zysków w związku z silniejszymi niż oczekiwano notowaniami w ostatnich tygodniach.

W oświadczeniu sprzedawca powiedział, że popyt na produkty letnie jest wyższy niż wcześniej oczekiwano, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, dodając, że marże poprawiają się w wyniku dobrego łańcucha dostaw i zarządzania kosztami.


CZYTAJ WIĘCEJ:


W rezultacie oczekuje teraz, że jego skorygowany zysk przed opodatkowaniem za cały rok wyniesie nie mniej niż 9,5 miliona funtów, w porównaniu do poprzedniego least 8,5 miliona funtów określonego w czerwcu.

W maju firma ogłosiła silny powrót na 26 tygodni do 2 kwietnia.

Obroty firmy wzrosły o 73% do prawie 70 mln funtów, a firma odnotowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 3,1 mln funtów w porównaniu do straty w wysokości 2,6 mln funtów w pierwszej połowie 2021 r.

Firma z siedzibą w Leicester powiedziała w komunikacie, że wzrost przychodów odzwierciedla handel w sklepach przez cały okres z mniejszymi zakłóceniami w handlu.

Shoe Zone ma 368 sklepów i prowadzi 45 większych sklepów typu retail park, które oferują również buty takich marek jak SkechersHush Puppies i Kickers.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do bezpłatnego codziennego biuletynu e-mailowego Retail Gazette