RNLI supports Spar Lancashire School Games baton relay with boat handover between Morecambe and Fleetwood – Retail Times

Setki uczniów w Morecambe i Fleetwood widziało, jak RNLI wspierało przekazanie sztafety Lancashire School Video games.

Współpracując z Lively Lancashire i Szkolną Siecią Organizatorów Gier, RNLI wkroczył na fale z pałką, którą otrzymał od dzieci Morecambe Road Particular College.

Wyjeżdżając z Morecambe do wiwatujących tłumów, pałka wypłynęła w morze na łodzi ratunkowej Morecambe RNLI, gdzie spotkała się z łodzią ratunkową Fleetwood na każdą pogodę w celu przekazania w połowie drogi.

Następnie pałka wróciła na brzeg w Fleetwood i została powitana przez uczniów ze szkoły podstawowej Great Eccleston Copp CE. Przemierza Pink Rose County przed finałem Spar Lancashire University Games w Stanley Park w Blackpool we wtorek 5ten Lipiec.

Lancashire School Video games jest sponsorowana przez firmę Spar od 15 lat, za pośrednictwem hurtownika i dystrybutora firmy Spar z północnej Anglii, James Corridor & Co. Ltd z siedzibą w Preston.

Igrzyska są prowadzone przez Active Lancashire i School Online games Organizer Network i zapewniają dzieciom i młodzieży możliwość zabawy, rozwijania umiejętności i osiągania rekordów życiowych poprzez zajęcia i konkursy przez cały rok akademicki.

Celem Igrzysk 2022 jest pomoc młodym ludziom w powrocie do zdrowia po skutkach pandemii oraz wsparcie tych, którzy mogli ucierpieć najbardziej, poprzez aktywność i pozytywne doświadczenia.

Tim Fletcher, organizator igrzysk szkolnych w Heysham, powiedział: „Gdy tylko usłyszałem, że sztafeta będzie częścią tegorocznych Igrzysk Szkolnych Spar Lancashire, pomyślałem o unikalnym sposobie przeniesienia pałki do następnej dzielnicy Lancashire .

„RNLI bardzo przychylnie przyjęło 10 pomysł, kiedy się do nich zwróciłem, a nasi cenni sponsorzy w Spar byli otwarci na pomysły, które ja i inni Organizatorzy Gier Szkolnych musieli przekazać w całym hrabstwie.

„Mieliśmy idealne warunki na wodzie do przekazania i myślę, że wydarzenie naprawdę zainspiruje setki dzieci, które były na nabrzeżu w Morecambe lub Fleetwood”.

Helen Harvey, wolontariuszka z Morecambe RNLI, powiedziała: „Od chwili, gdy poproszono nas o wymianę sztafety, Morecambe RNLI byli podekscytowani zaangażowaniem.

„Ważne jest dla nas, że jesteśmy częścią społeczności w Morecambe i inwestujemy dużo czasu w edukację lokalnych szkół na temat RNLI i bezpieczeństwa wody.

„To była świetna frekwencja, gdy oglądaliśmy wymianę pałek – wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane, wiwatując i machając na brzegu, kiedy wyruszyliśmy na fale, by spotkać się z Fleetwood w celu przekazania pałki. Myślę, że to była fantastyczna współpraca wszystkich zaangażowanych stron. Załoga świetnie się bawiła, a my cieszyliśmy się, że mogliśmy być jej częścią”.