Parcelhub inwestuje w elektryczne samochody dostawcze i infrastrukturę

Parcelhub zamierza zainwestować 450 000 funtów w rozwój pojazdów elektrycznych w swojej regionalnej sieci zajezdni, kilka furgonetek już jeździ z zakładów w Nottingham i Dinnington, a w nadchodzących miesiącach do swojej floty we wszystkich lokalizacjach dołączy dodatkowe w pełni elektryczne samochody dostawcze .

Firma spedycyjna obejmująca wiele przewoźników, będąca częścią grupy Whistl, zainwestuje również we wspierającą infrastrukturę ładowania elektrycznego w swojej sieci, aby ułatwić rozwój furgonetek.

Parcelhub powiedział, że pojazdy elektryczne Maxus eDeliver 9 uzupełnią obecne lokalne odbiory flotowe dla swoich klientów, zazwyczaj małych i średnich sprzedawców internetowych i marek.

Steve Marjoram, dyrektor zarządzający Parcelhub, powiedział: „Rozumiemy, że odgrywamy ważną rolę w ograniczaniu naszego wpływu na środowisko w obszarach, w których działamy. Dzięki tej inwestycji nie tylko obniżymy nasze emisje CO2, ale także emisje naszych klientów, ponieważ wszyscy staramy się odgrywać naszą rolę w dążeniu do zrównoważonego rozwoju”.

Od momentu przejęcia przez Whistl, Parcelhub rozszerzył swój zasięg i oddziały w East i West Midlands, South Yorkshire, East London i Essex. W zeszłym miesiącu firma Whistl ogłosiła, że ​​odświeżyła swoją markę Parcelhub, dostosowując ją ściślej do ogólnego wyglądu i stylu grupy.

Czytaj więcej: Whistl rozpoczyna wprowadzanie pojazdów elektrycznych

Kredyty obrazkowe: