ME+EM mianuje Maurice’a Helfgotta na przewodniczącego, aby pomóc przyspieszyć ekspansję w USA

MODA

6 lipca 2022 | przez Biuletyn Detaliczny

Luksusowa marka odzieżowa ME+EM wyznaczyła Maurice’a Helfgotta na prezesa w ramach planów przyspieszenia ekspansji w United states of america oraz reszta świata.

W swojej nowej roli będzie wspierać dyrektora naczelnego i założycielkę firmy Clare Hornby oraz jej zespół w rozwijaniu sprzedaży on-line marki w Usa oraz inne rynki międzynarodowe i otwarcie pierwszych butików w Nowym Jorku oraz Boston.

Wcześniej w swojej karierze Helfgott pełnił job reżyserskie w End Outfits, Moss Bros oraz SM. Ostatnio był prezesem firmy Brightpearl zajmującej się sprzedażą oprogramowania, która została sprzedana Sage za 255 milionów funtów.

Hornby powiedział: „Jesteśmy… emszczekanie w ekscytującą nową podróż w przyspieszaniu JA+EM rozwój marki na rynku amerykańskim, gdzie zyskała już sporą rzeszę fanów. Niewiele jest osób, które naprawdę rozumieją wyzwanie oraz szansa związana ze skalowaniem marek DTC na całym świecie, ale Maurice jest jednym z nich oraz cieszymy się, że dołącza do nas w następnym rozdziale”.

Na początku tego roku ME+EM pozyskał 55 milionów funtów w nowej inwestycji od inwestora Highland Europe. Ponadto firma odnotowała trzycyfrowy wzrost przychodów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zajmuje 57 miejsce na liście najszybciej rozwijających się firm w Wielkiej Brytanii, sporządzonej przez Sunday Instances. Wśród fanów ME+EM znajdują się m.in. księżna Cambridge oraz Ściśle prezenterka Claudia Winkelman.

Zdjęcie dzięki uprzejmości ME+EM.

Wyślij ten artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj