Dimexon przedstawia pierwszy raport ESG

Etyczny dostawca diamentów, firma Dimexon, ogłosiła wprowadzenie swojego pierwszego raportu dotyczącego środowiska, spraw społecznych i zarządzania (ESG) – „Diamenty z celem”.

Raport ma na celu podkreślenie osiągnięć ESG na przestrzeni lat oraz wyznaczenie nowych celów zrównoważonego rozwoju i etyki na lata 2023, 2025 i 2030.

Wśród jego celów znajduje się 100% identyfikowalność pojedynczych diamentów o masie ,18 ct i powyżej do 2023 r., 100% identyfikowalność na mieszanych paczkach diamentów o masie poniżej ,18 ct do 2025 r. oraz 100% dostawców, aby przestrzegać polityki odpowiedzialnego dostawcy Dimexon do 2023 r.

Tymczasem Dimexon sprawdzi wszystkich swoich bezpośrednich dostawców i Dostawcy diamentów zrzeszonych w Radzie Odpowiedzialnej Biżuterii (RJC), a do 2025 r. rozszerzyć kryteria na członków spoza RJC poprzez coroczną ocenę takich dostawców

Ma również na celu wyeliminowanie plastiku jednorazowego użytku do 2023 r., zero odpadów na wysypiska do 2025 r. i neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Dyrektor Dimexon, Rajiv Mehta, powiedział: „Z dumą przedstawiamy pierwszy raport ESG firmy Dimexon: Diamenty z celem: nasz raport ESG 2022 i approach działania na rzecz zrównoważonego luksusu.

„Nasz cel, jakim jest inspirowanie zrównoważonego luksusu, jest osadzony w naszych praktykach biznesowych i naszych priorytetach, aby zapewnić długoterminową wartość naszym interesariuszom. Bycie odpowiedzialną organizacją pozwala Dimexonowi nawiązać kontakt z wiodącymi firmami w branży diamentowej, wspierać lojalną bazę klientów i zwiększać rentowność”.