Denim’s Future Direction | EDITED

Napędzany chęcią powrotu do normalności po roku w pocie czoła, połączonym z urokiem nostalgii, denim nigdy nie był bardziej poszukiwany.

W tym artykule wykorzystano dane EDYTOWANE, aby pomóc sprzedawcom w tworzeniu lukratywnych przyszłych kolekcji opartych na udanych stylach dżinsowych z jesieni 2021 r. i trendach z wybiegu jesiennego 2022 r.

Zapoznaj się z cenami, inspiracjami z wybiegów oraz najbardziej pożądanymi fasonami i kolorami męskich i damskich dżinsów.

Zobacz, jak nasze zmieniające grę dane mogą dziś wzmocnić Twoją kategorię. Sięgnij po darmowe demo.

jeansowe trendy

Kluczowe dania na wynos

  • Skoncentruj się na bardziej zrelaksowanej sylwetce dla odzieży damskiej. Jesienią 2021 r. dżinsy o prostym kroju stanowiły 21% i 23% nowości odpowiednio w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz 24% wyprzedawanych stylów w obu regionach.

  • Zastanów się nad zaoferowaniem większej liczby dopasowanych do sylwetki opcji odzieży męskiej, ponieważ część obcisłych i wąskich dżinsów, które wyprzedały się jesienią 2021 r., wyprzedziła nowość w USA.

  • W Wielkiej Brytanii poszukiwano jaśniejszych kolorów w odzieży damskiej, przy czym kolory neutralne znalazły się na trzecim najbardziej wyprzedanym kolorze, co stanowi wzrost o cztery punkty procentowe (pp) w porównaniu z USA. Z asortymentu na jesień 2021 wyprzedano 42% neutralnych stylów, a tylko 31% i 28% czarnych i niebieskich dżinsów.

  • W całej amerykańskiej odzieży męskiej na jesień 2021 było o 22% więcej czarnych opcji niż niebieskich, a czarny dżins miał o 24% wyższy wskaźnik wyprzedaży niż niebieski, co podkreśla znaczenie czerni dla tego rynku.

  • Jesienią 2022 r. cena męskich i damskich dżinsów w USA wynosi 40-50 USD, ponieważ w tym przedziale cenowym 59% i 32% modeli z jesieni 2021 r. zostało wyprzedane.

  • Jesienne kolekcje na wybiegu 2022 r. dostarczyły nowości z pierwszej dekady XXI wieku, takich jak kieszenie cargo i bielone sprania dla odzieży damskiej, podczas gdy bardziej workowate kształty w prawdziwie niebieskich spraniach są przyszłością dla odzieży męskiej.

Sylwetki

Dane detaliczne z jesieni 2021 r.

W przypadku odzieży damskiej prosty krój był preferowaną opcją denimu w obu regionach. Jesienią 2021 r. dżinsy z prostymi nogawkami stanowiły 21% i 23% nowości odpowiednio w USA i Wielkiej Brytanii oraz 24% wyprzedawanych modeli w obu regionach. Szerokie nogawki i kroje butów to przesadzone wersje prostego kroju, stanowiące łącznie 8% i 11% nowości na jesień 2021 r. odpowiednio w USA i Wielkiej Brytanii. Te modele okazały się skuteczne, stanowiąc łącznie 21% wyprzedawanych sztuk w obu regionach, podkreślając pragnienie konsumentów w zakresie luźniejszego kroju.

jeansowe trendy

Wśród denimowych asortymentów odzieży męskiej na jesień 2021 r. 46% nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii to dopasowany krój, podczas gdy wąski krój stanowił 45% nowości w USA. Te style stanowiły również największą liczbę fasonów, które wyprzedały się w każdym regionie, podkreślając reakcję konsumentów na bardziej dopasowane do sylwetki projekty. Detaliści w obu regionach wylądowali na jesieni 2021 roku i sprzedali więcej tego modelu w porównaniu z szerokimi nogawkami i krojem buta, co wzmocniło trwałość kształtu.

jeansowe trendy

Jesienny kierunek pasa startowego 2022

Jak już udowodnił Bywalcy festiwalu Coachella, lata zerowe są oficjalnie kolejnym przystankiem dla kolekcji denimów. Kieszenie cargo, przygnębiające kroje z niskim stanem i mini spódniczki stają się kluczowymi stylami zarówno na ulicy, jak i na ulicy. pas startowy, cementując trendy epoki jako kluczowe w nadchodzącym sezonie.

jeansowe trendy jeansowe trendy jeansowe trendy

Isabel Marant, Christian Siriano i Tibi jesień 2022 — zdjęcia za pośrednictwem IMAXtree

Jesień 2022 dżins nadrzędny motyw piły tarczowej nadal przyjmuje luźne i workowate kształty. Inne szczegóły obejmowały pojawienie się kieszeni cargo, które wyolbrzymiają luźne sylwetki, a subtelne rozdarcia i niepokojące opcje uwydatniają casualowe opcje. Sprzedawaj bardziej zrelaksowane sylwetki do grunge zmiany.

jeansowe trendy jeansowe trendy jeansowe trendy

EgonLab, Maison Mihara Yasuhiro i Isabel Marant jesień 2022 — zdjęcia za pośrednictwem IMAXtree

Kolory

Dane detaliczne z jesieni 2021 r.

W Stanach Zjednoczonych kolekcje utrzymuj ciemne jak czerń, szarości i marynarka wojenna stanowiły łącznie 35% wyprzedanych modeli. Konsumenci w Wielkiej Brytanii szukali lżejszych opcji z neutralnymi trzecim najczęściej wyprzedanym kolorem, co stanowi wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu z USA, gdzie w asortymencie jesień 2021 wyprzedano 42% neutralnych stylów, podczas gdy tylko 31% i 28% czarnych i niebieskich dżinsów wyprzedane odpowiednio. Zieloni, brązy i bieli stanowili mniejszy odsetek wyprzedanych stylów w obu regionach. Jednak kolory te pozostały w pierwszej ósemce najpopularniejszych kolorów denimu z lat 2019 i 2020, podkreślając ich trwałość.

jeansowe trendy

W całej amerykańskiej odzieży męskiej na jesień 2021 r. przybyło o 22% więcej czarnej niż niebieskiej, a czarny dżins miał wyższy wskaźnik wyprzedaży niż niebieski, o 24%, co podkreśla znaczenie czerni dla tego rynku. Konsumenci w obu regionach pragnęli opcji brązowego dżinsu, takich jak krótkie kroje o prostym kroju od Bershka po luźne kroje w River Island. Pomimo tego, że stanowił tylko 5% wyprzedanej oferty dżinsów jesienią 2021 r. w każdym regionie, brązowy dżins wyprzedał się odpowiednio na poziomie 35% i 68% w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

jeansowe trendy

Jesienny kierunek pasa startowego 2022

W kolekcjach pojawiła się szeroka gama odcieni denimu, od bielonych bielizny inspirowanych latami 90. w Vaquera po bogate indygo w Carolina Herrera i Fendi. Etro i Acne Studio odważnie postawiły na dżinsowe patchworki – mieszając jasne i ciemne plamy i łącząc różne kolorowe części dżinsowe, aby stworzyć niepowtarzalny projekt.

jeansowe trendy jeansowe trendy jeansowe trendy

Vaquera, Fendi i Etro jesień 2022 — zdjęcia za pośrednictwem IMAXtree

Podczas gdy style wybielania były nadal widoczne w kolekcjach na jesień 2022, preferowano indygo i prawdziwe niebieskie plamy. Na szerokich spodniach dżinsowych wytłoczono logo marki i slogany, w szczególności w Vetements, aby uzyskać wyróżniający się wygląd. Subtler wykonuje nadruki graficzne piły umieszczone na łokciach, kolanach i udach.

jeansowe trendy jeansowe trendy jeansowe trendy

Bianca Saunders, Ami, Vetements, jesień 2022 — Zdjęcia za pośrednictwem IMAXtree

Ceny

Dane detaliczne z jesieni 2021 r. i kierunek z jesieni 2022 r.

Większość damskich dżinsów wyprzedawała się w USA po 40-50 dolarów, a Aritzia podniosła cenę. W Wielkiej Brytanii prawie połowa damskich dżinsów z jesieni 2021 r. sprzedawana jest w przedziale cenowym 20–30 GBP, przy czym większość innych stylów sprzedaje się po 30–40 GBP. Jeśli chodzi o odzież męską, regiony USA i Wielkiej Brytanii sprzedały większość dżinsów z jesieni 2021 r. w przedziale cenowym od 40 do 50 USD / 40 do 50 GBP.

jeansowe trendy

Jesienią 2022 r. cena męskich i damskich dżinsów w USA wynosi 40-50 USD, przy czym 59% i 32% modeli z jesieni 2021 r. wyprzedaje się w tym przedziale cenowym. W przypadku odzieży damskiej w Wielkiej Brytanii kluczowy przedział cenowy wynosi 20–30 GBP, przy czym 47% stylów z jesieni 2021 r. wyprzedaje się w tym przedziale, podczas gdy 39% dżinsów męskich wyprzedaje się po 40–50 GBP.

jeansowe trendy

Aby zagłębić się w trendy, nie zapomnij zapisać się na nasz cotygodniowy Odprawa dla niejawnych informacji i dowiedz się pierwszy.