Coles Group zbiera 1,7 miliona dolarów na cele charytatywne dostarczające żywność

Coles Group zebrała 1,7 miliona dolarów, aby pomóc non-revenue organizacji charytatywnej SecondBite w dalszym dostarczaniu niesprzedanej jadalnej żywności osobom doświadczającym braku bezpieczeństwa żywnościowego w całej Australii.

Dzięki partnerstwu sprzedawca przekazał niesprzedaną jadalną żywność ponad 1400 grupom społeczności w całym kraju. Inne otrzymane datki zostaną przeznaczone na bieżące wydatki operacyjne SecondBite, takie jak transportation, paliwo i chłodzenie, aby pomóc w dostarczaniu żywności.

Steve Clifford, dyrektor generalny SecondBite, powiedział, że zebrane pieniądze pomogą zapewnić istotną ulgę żywnościową w postaci gotowanych posiłków, koszy na żywność i spiżarni społeczności.

„Znaczenie regularnego, pożywnego posiłku na stole jest czymś, do czego wszyscy możemy się odnieść, i wyraźnie potrzeba, którą widzimy i słyszymy, znalazła oddźwięk w tak wielu klientach Coles”.

Matt Swindells, dyrektor ds. operacyjnych i zrównoważonego rozwoju firmy Coles, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z naszego partnerstwa z SecondBite, aby nie tylko pomagać nakarmić potrzebujących Australijczyków, ale także pomagać w kierowaniu odpadów spożywczych na wysypiska, abyśmy mogli stać się najbardziej zrównoważonym supermarketem w Australii. ”

Od 2011 roku grocery store i jego centra dystrybucyjne w całym kraju dostarczyły około 185 milionów posiłków SecondBite i jego sieci partnerów żywnościowych społeczności.