Chińska firma zajmująca się szybką modą Shein stara się o IPO w USA już w 2024 r.: Raport

Dwie osoby trzymają dwie torby Shein po wejściu do pierwszego fizycznego sklepu SHEIN w Madrycie, Hiszpania, 2 czerwca 2022 r.

Cezaro de Luca | Europa Prasa | Obrazy Getty

Chiński gigant szybkiej mody Shein ma nadzieję na pierwszą ofertę publiczną w Stanach Zjednoczonych już w 2024 roku, według relacja z Bloombergw którym powołano się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Jednak według raportu stoi przed obawami środowiskowymi, społecznymi i rządowymi lub ESG, które mogą być przeszkodą dla IPO. Wcześniej Shein starał się o IPO 2022 w United states, według Reutersa.

Shein, którego wycena wynosi 100 miliardów dolarów, przyjrzał się swojej taniej linii produktów, która została zbudowana na szybkim i płodnym łańcuchu produkcyjnym. Sonda przez szwajcarską grupę strażniczą Public Eye powiedział, że niektórzy producenci Sheina narażają pracowników na niebezpieczne warunki i 75-godzinny tydzień pracy.

Chociaż obawy te nie zniechęciły dużych inwestorów, takich jak Sequoia Funds China, IDG Funds i Tiger International Administration, według Bloomberga, ostatnie ruchy wykonawcze w Shein wydają się koncentrować na poprawie ich wyglądu ESG w ramach przygotowań do oferty publicznej.

Shein nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz.

Krytycy nadal mają issue z krótkotrwałą przydatnością odzieży Shein, a krytyka szerzej rozprzestrzeniła się na szybką modę. A Raport Banku Światowego 2019 stwierdził, że roczna liczba wyprodukowanej nowej odzieży podwoiła się z 50 miliardów wyprodukowanych w 2000 r.

Przeczytaj całą historię w Bloomberg.