Boots kończy pierwszą dostawę dronem na leki na receptę

ZDROWIE I AMP PIĘKNO

Firma Boots ogłosiła, że ​​stała się pierwszą apteką społeczną w Wielkiej Brytanii, która transportuje leki na receptę za pomocą drona.

Sprzedawca artykułów zdrowotnych i kosmetycznych zakończył great deal testowy z Portsmouth na wyspę Wight na początku tego miesiąca.

Wylatując z brytyjskich koszar Bakera na Thorney Island, dron poleciał do St. Mary’s Healthcare facility na Isle of Wight. Leki zostały następnie odebrane przez firmę Boots i przewiezione do jej aptek na całej wyspie, gdzie będą wydawane pacjentom na receptę.

Firma Boots współpracowała z firmą Apian, która uruchomiła drony medyczne, aby ułatwić great deal testowy, a teraz ocenia przyszły potencjał dronów w dostarczaniu leków.

Rich Corbridge, dyrektor ds. informacji w Boots, powiedział: „Drony mają ogromny potencjał w dostarczaniu leków i niezwykle ekscytujące jest bycie pierwszą apteką społecznościową w Wielkiej Brytanii, która je transportuje w 10 sposób.

„W tej próbie przyjrzymy się, ile czasu możemy zaoszczędzić, a także w jaki sposób możemy włączyć drony do naszego łańcucha dostaw leków, aby zwiększyć efektywność ekonomiczną. Już teraz chcemy przygotować się do szerszego wykorzystania tej technologii w przyszłości.”

Wyślij ten artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj