Australijczycy ustanowili rekord zakupów online, mówi Auspost

Według danych opublikowanych przez Australia Write-up, rekordowe 9,3 miliona australijskich gospodarstw domowych dokonało zakupów on-line w ciągu roku do marca.

Poczta podała, że ​​wydatki na Web wzrosły o 12 procent rok do roku, aw ciągu sześciu miesięcy od lipca do grudnia 2021 r. średnio 5,6 miliona gospodarstw domowych kupowało każdego miesiąca przez World wide web.

Dominującymi kategoriami były karmy dla zwierząt (38 proc.), narzędzia i artykuły ogrodnicze (29 proc.), artykuły dyskontowe (32 proc.), athleisure (17 proc.) oraz produkty dla dzieci (18 proc.).

Co trzeci zakup kierowany był do NSW, która odnotowała najwyższy udział wśród stanów, rosnąc o 27 proc. rok do roku.

Rose Yip, szefowa działu analityki e-commerce w Australia Article, powiedziała, że ​​wzrost zakupów on the web przyspieszył „ponad oczekiwania”.

„Widzieliśmy ponad 900 milionów paczek dostarczonych tylko w ciągu ostatnich trzech lat, co wiele mówi o tym, jak szybko e-commerce rozwinął się w krótkim czasie.

„To teraz norma dla tak wielu Australijczyków, z ponad 5 milionami gospodarstw domowych regularnie robiących zakupy on-line każdego miesiąca, dlatego nie tylko zwiększyliśmy przepustowość naszej sieci, ale inwestujemy w więcej nowych obiektów, technologii i naszej floty, aby ustawić stworzyć silną i zrównoważoną sieć na przyszłość”.