7 skutecznych sposobów promowania swoich zajęć

„Twoje zajęcia mogą nauczyć nieocenionej umiejętności” — mówi platforma technologii eventowych, Wydarzenie, „ale czy Twój marketing skutecznie udowadnia swoją wartość? Jeśli twoja frekwencja spada, prawdopodobnie winna jest słaba strategia promocyjna”.

W dzisiejszych czasach istnieje silna konkurencja dla wydarzeń edukacyjnych, z nieskończonymi możliwościami miejsc, w których ludzie mogą brać udział w zajęciach osobistych, a także ogromną różnorodnością wygodnych zajęć wirtualnych dostępnych online.

Aby skutecznie promować swoje zajęcia i maksymalnie zapełnić miejsca, ważne jest, aby wykorzystać wszystkie nowoczesne sposoby, w jakie ludzie dowiadują się o zajęciach i wydarzeniach w epoce cyfrowej.

Sekret udanej promocji klasy

Jeśli chodzi o to, jak skuteczny będzie Twój kurs, zależy od tego, jak korzystny jest dla odbiorców. Żadna ilość awansów nie może zrekompensować klasy, która ma niewielką lub żadną wartość. Jeśli od początku nie masz pewności, że zajęcia, które planujesz zaoferować, są czymś, czego ludzie naprawdę chcą, w twoim najlepszym interesie może być wprowadzenie pewnych poprawek do materiału kursu.

Kolejnym krokiem, który powinieneś zrobić przed przystąpieniem do jakiejkolwiek promocji klasy, jest upewnienie się, że masz jasny zestaw celów dla swojego kursu. Na przykład, jakie działania chcesz, aby uczestnicy podjęli po zakończeniu zajęć? Czy celem Twojego kursu jest przedstawienie produktu lub usługi i zachęcenie ludzi do wypróbowania ich za darmo lub zapisania się na jakąś subskrypcję?

Definitywny zestaw celów klasowych może znacząco wpłynąć na strategię promocji, koncentrując wysiłki na właściwych odbiorcach i pomagając dotrzeć do zainteresowanych osób we właściwym czasie i miejscu oraz we właściwych kanałach.

Oto siedem metod, których możesz użyć, aby osiągnąć cele związane z promocją klasy:

1. Promuj swoją klasę za pomocą kampanii e-mailowej

Z 91% z ludzie codziennie sprawdzają swoje e-maile i 74% preferowanie otrzymywania korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej (zgodnie z art Cognique), jest to kanał komunikacji, z którego powinieneś korzystać przy promocji klasy. Użyj atrakcyjnego e-maila, aby zaciekawić ludzi, dzieląc się niektórymi korzyściami płynącymi z udziału w kursie i podkreślając, czego się nauczą. Ponadto powinieneś ułatwić ludziom rejestrację na Twoje zajęcia, umieszczając link do strony rejestracji.

2. Rozpowszechniaj informacje w mediach społecznościowych

Oczywiście, im więcej miejsc możesz rozpowszechnić informacje o swojej klasie, tym lepiej. Promowanie swoich zajęć na platformach mediów społecznościowych, z których Twoi obserwatorzy lubią najbardziej korzystać, pomaga skuteczniej dotrzeć do docelowej grupy demograficznej. Na przykład, jeśli Twoi obserwatorzy wyrazili zainteresowanie zajęciami doskonalenia zawodowego, możesz skupić się na promowaniu swojego kursu na LinkedIn, podczas gdy Instagram będzie lepiej pasował do promocji na warsztatach fotograficznych.

3. Korzystaj z quizów i konkursów, aby promować swoje zajęcia

Unikalnym podejściem do wzbudzania zainteresowania swoimi zajęciami jest korzystanie z quizów. Oddziaływać to narzędzie online, które umożliwia tworzenie quizów związanych z Twoim kursem, kierowanie ludzi na zajęcia w momencie ich ukończenia, a także umożliwia zbieranie adresów e-mail.

Konkursy to kolejny zabawny i skuteczny sposób promowania zajęć, zwłaszcza jeśli kurs jest płatny. Na przykład możesz bezpłatnie zaoferować swój kurs uczestnikom konkursu i zachęcić uczestników do podzielenia się nim z innymi, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

4. Dodaj zwiastuny zajęć do swojej witryny lub bloga

Jeśli podobnie jak większość ludzi, nie lubisz zapisywać się na coś na ślepo. Świetnym sposobem na zachęcenie ludzi do zarejestrowania się na kurs jest publikowanie na swoim blogu lub w witrynie internetowej zwiastuna, który daje im przedsmak tego, czego chcą. Dowiem się, jeśli się zarejestrują.

Aby upewnić się, że zwiastuny promocyjne nie będą krzyczeć „nieistotne” lub „spamować” dla odwiedzających, kanały, których używasz do promowania swoich zajęć, powinny być powiązane lub na temat z reklamami kursów.

5. Skorzystaj z możliwości tworzenia sieci

Planujesz wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego będziesz miał okazję porozmawiać twarzą w twarz z członkami swojej grupy docelowej? Wykorzystaj to jako okazję do promowania swoich zajęć poprzez dzielenie się informacjami z potencjalnymi uczestnikami. Na przykład, jeśli obsługujesz stoisko na imprezie, upewnij się, że masz wydrukowane materiały marketingowe, które możesz dać ludziom do zabrania do domu. Twoja wydrukowana promocja powinna zawierać link do zapisania się na kurs, aby zainteresowani mogli łatwo się zarejestrować.

promuj swoje zajęcia pisaniem

6. Rozważ współpracę z ekspertami branżowymi lub organizacjami

Współpraca z lokalnymi ekspertami lub firmami, które mają podobnych odbiorców, pomaga zwiększyć zainteresowanie i zwiększyć zasięg. Im więcej emocji możesz wzbudzić w swoich kursach, tym większe prawdopodobieństwo, że przyciągniesz zainteresowanych. Bez wątpienia ci, którzy uczęszczają na twoje zajęcia lub kurs, docenią twoją gotowość do pracy z liderami branży, którzy mogą zapewnić im wyjątkowe doświadczenie edukacyjne.

7. Udostępnij promocję swojej klasy

Im więcej gałek ocznych uzyskasz dzięki informacjom o promocji swojej klasy, tym bardziej prawdopodobne jest, że dotrzesz do szerszego grona potencjalnych uczestników. Aby to osiągnąć, musisz pisać treści, które wyzwalają emocje. Innymi słowy, nagłówki muszą wzbudzać ciekawość lub podziw, a treść reklamy musi tworzyć historię, która jest tak niezapomniana i wciągająca, że ​​czytelnicy nie mogą się oprzeć podzieleniu się nią z przyjaciółmi, rodziną i innymi osobami.

Upewnij się, że podczas promocji kursu i po jego zakończeniu zapewnisz wiele dogodnych okazji do udostępniania informacji o zajęciach, udostępniając przyciski udostępniania w mediach społecznościowych, łącza „kliknij, aby tweetować” i wezwania do działania, które są łatwo widoczne na kanałach, z których korzystasz reklamy.

Wniosek

Konsumenci mają szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o zajęcia, warsztaty i wydarzenia, w których mogą uczestniczyć. Jako sprzedawca detaliczny, ymusisz wyróżnić swój kurs lub wydarzenie z tłumu i przekonaj ludzi do zapisania się na niesamowitą ofertę edukacyjną, którą oferujesz.

Skorzystaj z 7 powyższych wskazówek, aby skutecznie promować swój kurs, wydarzenie lub warsztaty i zapełnij miejsca do maksimum!

Dowiedz się, w jaki sposób Rain Retail Software może pomóc w promowaniu zajęć i rozwoju firmy.

Leave a Reply